O nas

Kim jesteśmy?

OŚRODEK TURYSTYCZNO-WYPOCZYNKOWY „LUBOMIR” w Wiśniowej powstał na bazie Zajazdu  „Grodzisko” i prowadzi działalność od 1993r specjalizując się w organizacji wypoczynku dla młodzieży, organizacji wesel oraz imprez okolicznościowych. Z usług Ośrodka korzystają chętnie osoby z całej Polski, czego dowodem są kroniki sporządzane z pobytów w Ośrodku dokumentowane licznymi fotografiami.

Położenie

Wiśniowa jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową, położoną w kotlinie na pograniczu Beskidu Średniego i Wyspowego, otoczonej górami: Łysina, Kamiennik, Ciecień, Księża Góra, Grodzisko. Góry, lasy, potoki, czyste powietrze, szlaki turystyczne, piękne panoramy widokowe na: Tatry, Gorce, Beskid Wyspowy stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Ośrodek położony jest w pobliżu samego centrum Wiśniowej, pod niewielkim wzniesieniem porośniętym lasem, w niedalekiej odległości płynie rzeka o nazwie Krzyworzeka. Lokalizacja ta, stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki rowerowe, piesze wędrówki, czy wycieczki jednodniowe do niewiele oddalonego Krakowa, Wadowic,  Kalwarii czy Kopalni Soli w Wieliczce. Ośrodek oddalony jest również o zaledwie 5 km od gospodarstwa agroturystycznego w Czasławiu, gdzie skorzystać można z szerokiej oferty atrakcji, takich jak jazda konna, jazda wozem taborowym, pokaz pieczenia chleba wiejskiego, robienia masła, czy robienia białego sera.

Z naszego ośrodka, bez problemu można wyruszyć do pobliskich stoków narciarskich w Kasinie Wielkiej (6km) oraz Myślenicach (13km) oraz obserwatorium astronomicznego na Lubomirze.